İçeriğe geç

Bu 3 Dakikalık Video Duruş Probleminizi Kesinlikle Çözecektir

Artık hepimiz yeni yıla alıştığımıza göre bir çoğumuzun sahip olduğu fakat genellikle önemsemediğimiz bir konuya değinebiliriz : Duruşumuz. Bu konu özellikle bütün gün ders çalışmak, iş yapmak yada eğlenmek için bilgisayar başında oturanlar için önemli.

Bir çok insanın kavrayamadığı şey şu, aslında düm düz oturmak sizin için zararlı. Esas olarak bu durum omurganızda baskı oluşturur. Daha da kötüsü kötü duruş uykuya dalma problemleri ve “başın ileri kaymasına” (kamburluk) neden olabilir.

Neyseki yukarıdaki 3 dakikalık videodaki egzersizler kolay ve ağrısız bir yolla bu problemi düzeltiyor. İnanın bana, denedim… ve hemen daha düzgün durdum, daha iyi hissettim ve güven kazandım. Tamam bu biraz abartılı oldu fakat gerçekten işe yarıyor.

Şunu not edin, egzersiz hemen etki göstermesine rağmen geçicidir. ayrıca geçmiş senelerden gelen kötü duruşunuzu geri almak için bir ay boyunca bir sabah, bir de akşam olmak üzere bu egzersizleri günde iki kere tekrarlamalısınız. Ancak o zaman daha uzun vadeli sonuçlar elde etmeye başlayacaksınız.

Son bir şey daha: Bu gerçek bir omurga rahatsızlığına çare olarak görülmemelidir. Bu egzersizler, video yada yazı bir medikal öneri olarak anlaşılmamalıdır. Eğer bir ağrı yada rahatsızlık yaşarsanız doktorunuzla irtibata geçin.

Kötü bir duruşa mı sahipsiniz? Bu egzersizler hakkında ne düşünüyorsunuz? Duruş bozuklukları ile ilgili önerebileceğiniz başka bir öneriniz var mı ? Tüm bunları yorum yaparak paylaşa bilirsiniz.

Bu yazı Joel Lee tarafından 15 Ocak 2016 tarihinde yayımlanan “This 3-Minute Exercise Will Actually Fix Your Posture” başlıklı yazının çevirisidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Exit mobile version