İçeriğe geç

Android Uygulamalarını Bilgisayarda Kullanmak

Android işletim sistemini kullanan akıllı telefonların sayısı  her geçen gün yaygınlaşıyor. Android,sahip olduğu  uygulamalarla rakiplerine  karşı üstünlüğünü  her geçen gün  arttırıyor.Her gün bünyesine bir çok  uygulama katan  Android,telefon ve tablet kullanımını oldukça keyifli  hale  getiriyor.

BlueStacks tüm android uygulamalarınızı  bilgisayarınız üzerinde çalıştırmanıza olanak sağlıyor.Bu  yazılımla cihazınıza yükleyeceğiniz yazılımları , bilgisayarınızda deneyerek  tecrübe edinebilirsiniz. Bilgisayarınızın içine küçük bir android yapı kuran BlueStacks, bilgisayarınızdaki  donanımlarla da uyumlu çalışır. Böylece inrenet gerektiren anlık mesajlaşma yazılımlarını veye sesli komut verilebilen uygulamaları  kullanabilmek  mümkün  oluyor.

BlueStacks ın içerisinde 4 farklı  android uygulama marketi mevcut. Yazılımın ana sayfasından yüklemek  istediğiniz uygulamayı  arayıp, istediğiniz herhangi  bir sağlayıcıdan indirebilirsiniz.Popüler birkaç uygulama ile gelen yazılım , uygulamaların tablet ,telefon ve büyük  telefon uyumluluklarını  görmenizi sağlıyor.

Klavyesinden ,ayarlarına kadar herşeyiyle android yapısını  yansıtan yazılımı bilgisayarda kullanamadığınız yazılımlar içinde yükleyebilirsiniz.mesala,WhatsApp isimli mesajlaşma uygulamasını  bilgisayarınıza yükleyerek telefon kullanır gibi mesajlaşabilirsiniz.

Kaynak:Genç Dergisi (Haziran 2012)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.