İçeriğe geç

Android Uygulamalarını Bilgisayarda Kullanmak

Android işletim sistemini kullanan akıllı telefonların sayısı her geçen gün yaygınlaşıyor. Android,sahip olduğu uygulamalarla rakiplerine karşı üstünlüğünü her geçen gün arttırıyor.Her gün bünyesine bir çok uygulama katan Android,telefon ve tablet kullanımını oldukça keyifli hale getiriyor.

BlueStacks tüm android uygulamalarınızı bilgisayarınız üzerinde çalıştırmanıza olanak sağlıyor.Bu yazılımla cihazınıza yükleyeceğiniz yazılımları , bilgisayarınızda deneyerek tecrübe edinebilirsiniz. Bilgisayarınızın içine küçük bir android yapı kuran BlueStacks, bilgisayarınızdaki donanımlarla da uyumlu çalışır. Böylece inrenet gerektiren anlık mesajlaşma yazılımlarını veye sesli komut verilebilen uygulamaları kullanabilmek mümkün oluyor.

BlueStacks ın içerisinde 4 farklı android uygulama marketi mevcut. Yazılımın ana sayfasından yüklemek istediğiniz uygulamayı arayıp, istediğiniz herhangi bir sağlayıcıdan indirebilirsiniz.Popüler birkaç uygulama ile gelen yazılım , uygulamaların tablet ,telefon ve büyük telefon uyumluluklarını görmenizi sağlıyor.

Klavyesinden ,ayarlarına kadar herşeyiyle android yapısını yansıtan yazılımı bilgisayarda kullanamadığınız yazılımlar içinde yükleyebilirsiniz.mesala,WhatsApp isimli mesajlaşma uygulamasını bilgisayarınıza yükleyerek telefon kullanır gibi mesajlaşabilirsiniz.

Kaynak:Genç Dergisi (Haziran 2012)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: