İçeriğe geç

Facebook Etiketleri Denetim Altın Alma

Günümüzde sosyal  ağların kullanmayan kişi sayısı yok denecek  kadar az. Bu kadar yaygın kullanım peşinde bir takım  sorunları  getiriyor.Kullanım çok olunca kötü niyetli insanların oldukça  ilgisini  çekiyor. Bu insanlar  akıllarına gelen her yöntemle kullanıcılara saldırıyorlar. Ülkemizde  en çok kullanılan sosyal ağ Facebook , bu demek oluyor ki  bizim  için sosyal ağlardan en zararlısı da Facebook. Facebook   her ne kadar zararlı içerikler için önlem alsa da kullanıcılara büyük görev düşüyor. Tanımadığımız kişilerden gelen linklere tıklamamamız, zararlı  içerikli  sitelerde dolaşmamamız, ve sitelerin bize sunduğu  güvenlik önlemlerini etkili  bir şekilde kullanmamız biz kullanıcılara düşen görevlerden.

Siz önlemlerinizi  almış olsanız  bile  listenizde bulunan arkadaşlarınız bu  önlemleri  almamış  ve kendi  hesabına zararlı yazılımları  bulaştırmış  olabiliyor. Böyle bir durum  benim de başıma geldi  ve bende bu yazıyı  yazma ihtiyacı  duydum. Listemdeki  bir kişiye +18 içerik  paylaşan ve bu paylaşıma   facebook  arkadaşlarını etiketleyen bir virüs bulaşmış .  Durum böyle olunca paylaşılan +18 içerik etiketleme yoluyla benim duvarımda da gözüküyor.Bu durumdan  kurtulmanın yolu etiketlendiğin gönderinin yayınlanmasının senin onayına bağlı olması.Facebook ayarlarından bu özelliği kolayca aktif edebilirsiniz.

Bunun için üst taraftaki  facebook barının en sağında bulunan oka tıklayıp  ayarlar sayfasını  açıyoruz.Ayarlar  sayfasından sol  menüde  “Zaman Tüneli ve Etiketleme Ayarları” na  giriyoruz. Bu sayfada  3 başlık altında  ayarlar listelenmiş bulunuyor. Birinci  başlıkta bulunan ikinci  seçeneği Açık  olarak  ayarlıyoruz.Birde 3.   başlığın ilk  seçeneğinide Açık olarak ayarladığımızda  yapılan  etiketlemeler  bizim onayımızdan geçmeden yayınlanmamış  olacak  , bu  sayede zararlı  paylaşımların bizim  duvarımızda paylaşılmasının önüne geçmiş olacağız.

facebook-menü

“Facebook Etiketleri Denetim Altın Alma” hakkında 1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Exit mobile version