İçeriğe geç

Facebook Tepkiler (Reactions) Özelliğini Duyurdu

Bir çok insan her gün Facebook ‘a girerek arkadaşlarıyla bir çok paylaşımda bulunuyor, gündemdeki olayları takip ediyor ve oyunlar oynuyor. Ne yazık ki Facebook ‘ta paylaşılan olayların hepsi bizi mutlu etmiyor, fakat paylaşım bizi üzmüş olsa da destek vermek için beğen butonuna tıklayarak bizi mutlu etmeyen o paylaşımı beğenmiş oluyoruz. Bu durumdan dolayı rahatsız olan bir çok kişi rahatsızlığını uzun zamandır dile getirmekteydi. “Beğen butonu varda beğenme butonu neden yok ” gibi cümleleri vakti zamanında çevremizden duyduk belkide kendimiz söyledik. Facebook bu serzenişleri dikkate aldı ve bir yıllık test sürecinden sonra, paylaşımlara karşı hissettiğimiz duyguyu daha iyi yansıtabilmemiz için kolay kullanımlı bir yöntemi tüm kullanıcıların kullanımına açtı.

Artık beğen butonuna ek olarak “Muhteşem”,”Hahaha”,”İnanılmaz”,”Üzgün” ve “Kızgın” seçenekleri bulunmakta. Dokunmatik ekranlarda bu tepkilerden herhangi birini kullanmak için “Beğen” butonuna basılı tutuyorsunuz ve ortaya çıkan tepkilerden birinin üzerine parmağınızı getirip bırakıyorsunuz. Bilgisayarda istediğiniz tepkiyi seçmek için ise “Beğen” butonunun üzerine gelmeniz tepkilerin ortaya çıkması için yeterli. Facebook yaptığı çalışmalar ile bu güncellemenin ne kadar büyük bir değişiklik olduğunu anlamış . Bir yıl süren anket ve grup görüşmeleri neticesinde eklenecek tepkiler belirlemişler.

Facebook Reactions
Facebook Reactions (Tepkiler)

Bence gayet güzel ve kullanışlı bir güncelleme oldu. Sizde düşüncelerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Exit mobile version