İçeriğe geç

Google Doodle Yarışmasında Halk oylaması başladı

Google  önemli kişilerin hatırlandığı günlerde belli bir topluluk için önemli günlerde doodle adını verdiği özel logolar hazırlıyor. Bu tasarımları görmeyenimiz yoktur . Google ın tüm doodle larına gözatmak için Google Doodle adresini ziyeret edebişirsiniz.

Google Türkiye ekibi Milli eğitim bakanlığı ve Kültür bakanlığı desteği ile 1-8. sınıflar arasında doodle yarışması düzenledi. Yarışmanın birincisi ise 10.000 tl tutarında burs kazanacak.

Birinci seçilen Doodle tasarımı, Google Türkiye ana sayfasında bir gün boyunca Google logosu olarak yayınlanacak ve milyonlarca kişi tarafından görüntülenecektir. Öğrenciler için 10.000 TL tutarında burs, okulları için 15.000 TL değerinde aynî teknoloji yardımı ve ilk 10 finalist öğrenci ve öğretmenlerine Nexus 7 tablet ödülü verilecektir

Yarışmanın konusu “Türkiye’nin Harikaları” belirlendi. Yarışmaya katılan tasarımlar 2 grup olarak  ayrıldı.

Grup: 1. sınıf, 2. sınıf, 3. sınıf ve 4. sınıf öğrencileri

Grup: 5. sınıf, 6. sınıf, 7. sınıf ve 8. sınıf öğrencileri

8 Nisan – 12 Nisan tarihleri rasında öğrenciler tarafından gönderilen bu tasarımlar halk oylamasına açıldı.Oylama sayfasına girerek beğendiğiniz doodle’ a oy vere bilirsiniz .Birinci olan doodle 18 Nisan tarihinde bir gün boyunca google ana sayfasında kalacak ve binlerce kişi taradından görülecek.

Daha fazla birgi için:http://www.google.com.tr/doodle4google/index.html

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Exit mobile version