İçeriğe geç

Google Sesli Navigasyon Türkiye’de kullanıma açıldı

Google, Street View den sonra sesli navigasyon desteğini de Türkiyede kullanıma açtı. Artık Google haritalar uygulamasında yol tarifi aldığınızda google bu yol tarifini size sesli olarak adım adım aktaracak. Sesli yol tarifine ek olarak anlık trafik durumu da artık Türkiye’ de kullanılabilir duruma geldi.

Türkiye’ de sesli navigasyon eksiğini uzun zaman önce Yandex Navigasyon uygulaması ile Yandex gidermişti. Önceki yazımda da belirttiğim gibi Yandex Navigasyon uygulaması sayesinde Türkiyede bir çok kişi tarafından bilinir bir hale geldi. Yandex 360 derece şehir görüntüleri ile bu alanda Google’ a iyice fark attı derken Google hem street view hemde sesli navigasyon ile Yandex i iyice gölgede bırakmış oldu.

Google sesli navigasyon özelliğinin Yandex navigasyon uygulamasından en büyük farkı  Google ın araba ile yol tarife ek olarak bisiklet ve yürüşüş içinde sesli yol tarifi sunuyor olması. Yürüme için sesli yol tarifinin kullanışlı olacağını düşünüyorum.

Google Haritalarda her zamanki gibi yol tarifi oluşturduktan sonra ekranın sağ alt köşesindeki ok işaretine tıklayarak sesli navigasyonu aktif edebilirsiniz.

navigasyon

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Exit mobile version