İçeriğe geç

Notices-Duyurular Eklentisi Yayınlandı

Hazırladığım bu  eklenti  wordpress blogunuzda duyurular yayınlamanızı  sağlıyor. Duyuruyu  yayınlarken şu ayarlamaları yapabiliyorsunuz:

 1. Duyuruyu sitenize gelen herkes mi yoksa sadece Giriş  yapmış  kullanıcılar mı  görecek ?
 2. Duyuru sayfanın üstünde şerit halinde mi  gözükecek yoksa Sayfanın ortasında pencere şeklinde mi ?
 3. Duyuru ne zamana kadar gösterilecek?
 4. Duyurunun tasarımı  nasıl olacak (4 farklı seçenek )

Bu ayarların hepsini Yeni Duyuru Ekle sayfasında  sağ taraftaki Duyuru Ayarları bölümünden kolaylıkla belirleyebileceksiniz.

screenshot2

Bir çok sitede sitede her girişimizde karşımıza çıkan reklamlar ilanlar var. Bu reklamların her siteye girişimizde karşımıza çıkması çok sinir bozucu bir durum oluşturuyor. Yayınladığınız duyurunun bu gibi bir duruma neden olmasını engellemek için Duyurulara okundu denetimi ekledim. Giriş yapmış  yada yapmamış herhangi  bir kullanıcı Karşısına çıkan duyuruyu kapatmak için kapatma ikonuna tıkladığında karşısına “Bu duyuruyu bir daha görmek istemiyorsanız,”Bir daha gösterme” butonuna basın.” şeklinde uyarı çıkıyor ve bir daha gösterme butonuna tıkladığında o duyuru kullanıcının karşısına bir daha çıkmıyor.

Duyuru ayarlarının en altında bulunan “Kenarlıksız” seçeneğini seçtiğinizde duyuru sadece içeriğini gösterecek ve duyuruda herhangi bir kenarlık bulunmayacaktır. Youtube videoları ve afiş duyurularınızda bu özelliği kullanarak daha iyi bir görünüm elde edebilirsiniz.

Eğer duyurunuza herhangi bir başlık eklemezseniz duyuruda başlık için ayrılan boşluk silinecektir.

 

KURULUM 

Eklentiyi  yüklemek için WordPress admin sayfasından eklentiler sekmesinde Duyurular aramasını  yapıp sonuçlardan Notices-Duyurular eklentisinde şimdi yükle linkine tıklayarak sitenize kurabilirsiniz.

Yada aşağıdaki adresten zip dosyası halinde eklentiyi indirip içindeki dosyaları ftp bağlantınız ile wp-content/plugin dizinine göndererek  kurulum yapabilirsiniz.

“Notices-Duyurular Eklentisi Yayınlandı” hakkında 16 yorum

 1. Merhaba,
  elinize sağlık çok başarılı bir eklenti. sitemde kullanıyorum.

  Eklentinizde ki notice barın yüksekliğini kısaltmak istiyorum ama beceremedim birtürlü.

  Acaba hangi kodu değiştirerek duyuru barının yüklekliğini değiştirebilirim.

  Teşekkürler

  1. Teşekkür ederim beğendiğinize sevindim. CSS ile değişiklik yapabilirsiniz.style.css dosyasında bar sınıfının min-height özelliği,alert h4 sınıfının line-height özelliğini küçülterek yüksekliği küçültebilirsiniz.Ama güncelleme yapılınca eski haline döner

 2. Merhaba, eklenti için teşekkürler. Bazı tarayıcılarda içerik engellendi diyor. Bazılarında engellenmiş içerik diyerek sarı bir uyarı veriyor. Yine de duyurun gösteriliyor. Bununla ilgili bir geliştirme yapılabilir mi? Nasıl çözebiliriz? Emeklerinize sağlık, iyi çalışmalar.

 3. 1.Create a notice and choose a time which is before today, such as 2011-11-11, then click save, the wordpress will crash.
  2.if you put 1 in month, after the save, there will be a space after 1, if i delete the space and save, there will be a error: DateTime::__construct(): Failed to parse time string (2017-01-1 1::2::00) at position 11

  i think it’s better to fill 0 befor 1, below is the code:
  $this->noticeMeta[‘lastDisplayDate’] = sprintf(“%04d”,$noticeExpireDate[‘year’]) . ‘-‘ . sprintf(“%02d”,$noticeExpireDate[‘month’]) . ‘-‘ . sprintf(“%02d”,$noticeExpireDate[‘day’]) . ‘ ‘ . sprintf(“%02d”,$noticeExpireDate[‘hour’]) . ‘:’ . sprintf(“%02d”,$noticeExpireDate[‘minute’]) . ‘:00’;

 4. displayMode . ‘-content” align=”center”> //line 231 for GB_NOTICE
  i think add a (align=”center”) for window notice will be more beautiful.

  1. Bu sorunu çözdüğümü düşünüyordum. Sitede önbellekleme için bir eklenti kullanıyor musunuz ? wp-super-cache gibi. Duyuru eklentisini kullandığınız steyi paylaşabilir misiniz.

   1. Hayır herhangi bir cache eklentisi kullanmıyor ve cache tutmuyoruz. PHP 7.2 kullanıyoruz belki bu bilgi de işinize yarar

 5. Samet Bey Merhaba,

  Duyuru eklediğimde sitenin üstünde kalmıyor. Küçük kenarlıklı ve şerit halinde duyuru eklediğimde üstteki menüleri kapatıyor. Esasında menülerinde üstünde olması gerekiyor. Bu konuda destek olur musunuz? Ne yapmam gerekir?

  1. Merhaba, eklentiyi kullandığınız için teşekkürler. Eklentiyi uzun zamandır güncellemedim. Bu nedenle sorunlar çıkartması muhtemel. Kullandığınız tema ile uyum sorunları oluşuyor muhtemelen. Farklı bir temada sorun çıkartmayabilir. Eklenti ile uzun zamandır ilgilenmediğim için daha fazla yardımcı olamayacağım ne yazık ki.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Exit mobile version