İçeriğe geç

Okullar için Duolingo

duolingo1

Duoling İngilizce öğretimini  oyunlaştırarak geliştirmeyi hedefleyen ücretsiz bir uygulamadır. Konuları seslendirerek, sürükle bırak işlevini kullanarak ve puanlama sistemi ile oyunlaştırarak öğretir. Bu sayede öğrenciler Duolingo’ yu kullanırken sıkılmadan, eğlenceli bir şekilde İngilizce öğreniyorlar. Konular kolaydan zora doğru sıralanmış ve bir konuyu bitirmeden diğerine geçiş yapılamıyor. Eğer ilk konular size basit geliyorsa konuları tek bir sınava girerek geçebiliyorsunuz.

duolingo2Her konu başlığı içerisinde konuya göre değişen sayıda dersler bulunmakta. Konuya ait sayfada konuya ait dersler ve konu ile ilgili ipuçları gösterilmekte. Konuları tek bir sınavla geçebildiğiniz gibi konuya ait derslerin hepsini de tek bir sınavla geçebiliyorsunuz. Bu sayade seviyesi daha ileri olan öğrenciler kendilerine göre basit konularla fazla uğraşmadan sonraki konulara geçebiliyorlar.

duolingo3Duolingo koçu  öğrencinin kendine belirlediği günlük hedefi takip ederek gün içerisinde belirlenen puana ulaşılması için hatırlamalar yapmakta ve bu sayede öğrenciyi her gün çalışma yapmaya motive etmektedir.

duolingo4Duolingo da her ders  konuşma, dinleme, tercüme ve çoktan seçmeli sorulardan oluşmakta ve öğrencinin verdiği cevaba anında geri  dönüt sağlanmaktadır.

duolingoDuolingo ekibi yaptığı son yenilik ile birlikte Duolingo’ yu sınıfta öğretmen eşliğinde kullanılmasını sağlayarak daha etkin ve kontrollü bir eğitim uygulaması haline getirdiler.

Okullar için Duolingo nedir?

Dünyada birçok öğretmen ve hatta hükümetler Duolingo’yu şimdiden mükemmel harmanlanmış öğrenim tamamlayıcısı olarak görüyor. Duolingo dersleri öğrencilere kişisel geri bildirim ve alıştırmalar sunarak, onları sınıftaki eğitimlerinden en iyi şekilde yararlanmaya hazırlıyor.

Yeni gösterge panomuz sayesinde öğretmenler tüm öğrencilerini artık tek bir yerden izleyebiliyorlar.

Yukarıda da belirtildiği gibi bir öğretmen olarak Duolingo’ ya giriş yaparak bir sınıf oluşturuyorsunuz. Daha sonrasında sınıfınıza özel oluşturulan internet bağlantısını öğrencilerinizle paylaşarak öğrencilerin sınıfınıza katılmasını sağlıyorsunuz. Öğrenciler de verdiğiniz bağlantıyı kullanarak kendi hesaplarını oluşturuyorlar ve İngilizce bilgilerini arttırmaya başlıyorlar.

Duolingo  kullanan öğretmenler, Duolingo ile  ders planınızı şekillendirebilir, öğrencilere ödevler verebilir ve Duolingo ilerlemelerine göre ödüller vererek eğitiminizi zenginleştirilebileceğini belirtiyorlar.

Sınıfta dersinizi anlattıktan sonra Duolingo sınıf etkinliklerini  projeksiyon yada etkileşimli tahta gibi cihazlarla sınıfa sunarak ortak etkinlik yapabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=DLXFo_jWD8E

Duolingo’ yu Android, IOS, Windows Phone ve web üzerinde kullanabilirsiniz. Okullar için duolingo sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.