İçeriğe geç

PhotoMath – Matematik Yardımcınız

Merhabalar, bu yazıda günümüzde popüler olan akıllı telefonların ismini daha da iyi hak etmesini sağlayan bir uygulamadan bahsedeceğim. Uygulamanın adı PhotoMath , isminden de anlaşılacağı gibi uygulama fotoğraf ve matematiği birleştiren bir uygulama.

Akıllı telefonlar ses ile komut algılama , söylenen kelimeleri yazıya dökme , resimler üzerindeki yazıları algılama ve algıladığı yazıları farklı dillere çevirme gibi bir çok işlemi yapabiliyor. Bir ürünin barkodunu okuyup ürün hakkında bize bilgiler sunabiliyor. Bu özellikleri sayesinde akıllı telefon olarak isimlendirilen telefonlar PhotoMath uygulaması ile resmini çektiğimiz matematik işlemlerinin çözüp bize sonucu söyleyebilecek.

4 işlem , rasyonel sayılarda 4 işlem, köklü ve üslü sayılar ve doğrusal denklemleri hızlı bir şekilde algılayıp sonucu bize söylüyor. Sadece sonucu vermekle kalmayıp yaptığı işlemleri adım adım gösterebiliyor. PhotoMath ile aşağıdaki gibi işlemleri hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

PhotoMath-example-24PhotoMath-example-23PhotoMath-example-21PhotoMath-example-15

Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bu uygulama Apple Store , Windows Store ve Google Play de yerini almış durumda .   PhotoMath tanıtım videosunu izleyerek  ve sitesini ziyaret ederek daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

[vimeo 109405701 w=600 h=337]

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.