İçeriğe geç

Basit İngilizce Öğrenme Aracı Quizlet

Quizlet, kendi kelime listenizi oluşturup oyunlar ve öğrenme araçlarıyla İngilizce öğrenmenizi kolaylaştıracak kullanışlı bir araç olarak tanımlanabilir. Quizlet ile öğrenmek istediğiniz kelimelerin listesini yapabilirsiniz. Kelimeleri listenize eklerken o kelime ile ilgili resimleri arayıp uygun bir resim seçebilir yada istediğiniz herhangi bir resmi yükleyebilirsiniz. Kelimelere anlamıyla uygun resimler eklemeniz o kelimeyi öğrenmenizi kolaylaştıracaktır. Quizlet oluşturduğunuz listeyle aşağıdaki seçenekleri kullanarak öğrenmeyi kolaylaştırmayı ve hızlandırmayı amaçlamaktadır.

 Kelime kartları Modu —Kelimeleri karışık bir şekilde gözden geçirmenizi ve kelimeleri dinlemenizi sağlar.

Öğrenme Modu — Kelimeleri bilip bilmediğinizi izleyerek unutulan kelimeleri hatırlatmayı sağlar.

Heceleyici Modu Seslendirilen kelimeyi yazmanızı ve varsa hatalarınızı görüp düzeltmenizi sağlar.

Test Modu — Kısa cevaplı, çoktan seçmeli, eşleştirme ve doğru yanlış soruları ile bir test oluşturur.

Eşleştirme Oyunu — Süre ile yarıştığınız ve kelmeleri anlamlarıyla eşleştirdiğiniz bir oyun.

Yerçekimi Oyunu— Kelimelerden oluşmuş meteorların karşılıklarını yazarak gezegeni korumaya çalıştığınız bir oyun.

Quizlet ‘e Facebook yada Google hesabınızı kullanarak üye olabilirsiniz. Üyeliğinizi oluşturduktan sonra sayfanın en üst tarafında bulunan “Create a Study Set” butonunu kullanarak kendi kelime listenizi oluşturabilir yada arama özelliğini kullanarak diğer kullanıcıların oluşturduğu listeleri bulup kullanabilirsiniz.

“Create a Study Set” butonuna bastığınızda karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa gelecektir. Bu sayfada en üsttaki  boşluğa Kelime listenizin başlığını yazmanız gerekmrktedir. Dilerseniz başlığın hemen üzerinde bulunan “Add description” bağlantısına tıklayarak listeniz için bir açıklama ekleyebilirsiniz. Başlığın hemen sağında bulunan seçeneklerle kelime listenizin kimler tarafından görülebileceğini ve düzenlenebileceğini belirleyabilirsiniz.

quizlet1

İlk kelimenizi yazdığınızda, sistem yazdığınız kelimeye göre kelimenin hangi dilde olduğunu belirleyip sizin doğrulamanıza sunuyor. Eğer yanlış belirleme yapıldıysa kendiniz uygun dili seçmelisiniz.

Aynı işlemi kelimenin anlamın yazarken de uyguluyorsunuz. Bu sayede, sistem bu kelimelerle ilgili yapacağı işlemleri hangi diller üzerinde yapılacağını belirlemiş oluyor.

Kelimenizi ekledikten sonra sağ taraftaki resim (birinci ikon) ikonunu kullanarak kelimenizle alakalı bir resim seçebilir yada kendiniz bir resim yükleyebilirsiniz ( resim yükleme işlemi için ücret ödemeniz gerekmekte ).

Eğer eklediğiniz kelimenin anlamın bilmiyorsanız yada diğer anlamlarını bulmak istiyorsanız, sağ tarafta bulunan mercek ikonuna (3. ikon) tıklayarak kelimenin anlamlarını bulabilirsiniz.

Eğer öğretmen profiline sahipseniz (ücretli üyelik), mikrofon ikonunu (2. ikon) kullanarak eklediğiniz kelimeler için ses kayıtları ekleyebilirsiniz.

Quizlet ‘i site üzerinden kullanabildiğiniz gibi Quizlet Mobil uygulamaları ile tablet yada telefonlarınızda kullanabilirsiniz.

Quizlet hakkında anlatacaklarım bu kadar, daha fazla bilgi edinmek için Quizlet Anasayfa’ sını yada Quizlet Yardım sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Arama kısmına “sametatabasch” yazarak benim oluşturduğum kelime listelerini bulabilirsiniz.

“Basit İngilizce Öğrenme Aracı Quizlet” hakkında 2 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Exit mobile version