İçeriğe geç

Radyasyon

Karar verdim bundan sonra sık  sık  yazı yazacam. Pek  etkili  bir  karar gibi olmasada  deniyecem  en azından 🙂

Sürekli  bilgisayar kullanan biri  olarak  sık sık  bilgisayarın yaydığı  radyosyonun zararlarını  duyuyorum  cevremdekilerden ,dizinin üstünde tutma altına birşey koy  çok  yakın durma gibi  bir sürü  öneri  geliyor.Bu  öneriler  bana komik  geliyordu  radyasyonu bir  karton mu  engelliyecek  ışın bu  sonuçta  duvarı  geçiyor  kağıt mı  engel olacak  diyordum .

Biraz araştırma  yaptıktan sonra  öğrendim ki  bir  kağıt  parçası  durdura biliyormuş . Araştırırken öğrendim ki  alfa ışınlarını  bir  kağıt  parçasıyla,beta ışınlarını  plastikle,gama ışınlarını  kurşun ile ve  nötron ışınlarını  betonla  durdura biliyormuşuz .

Bilgisayardan çıkan ışınlar ne tür  henüz  bilmiyorum biraz daha araştırıp  bu  konu  ile  ilgili  detaylı  bir  yazı  yazmak  istiyorum .He birde kakdüs  al  koy diyorlar  bu en saçması  bence 🙂  ama yinede bir  araştırmak  lazım  hiç belli olmuyor  neyin ne olduğu 🙂

“Radyasyon” hakkında 4 yorum

  1. Bursa Demirdöküm Servisi

    Radyasyonu akıllı telefonlarımız baz istasyonları laptoplar ve bir sürü yerden yemekteyiz 😀 Allah korusun birşey olmaz inşallah 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.