İçeriğe geç

Sosyal Ağ Araması

facebook sosyal ağ araması

Facebook yeni  arama hizmeti olan Sosyal Ağ  Araması nı Beta olarak USA da hizmete açtı. Peki nedir bu  Soayal Ağ  Araması ; Facebook  aramaları nı kullanarak belli kriterlere uyan kişileri  olayları  daha iyi bir şekilde listelememizi  sağlayan bir arama hizmeti. Bu sistem ile “Bilgisayar ile ilgilenen Arkadaşlarım ” şeklinde bir arama yaptığınızda bilgisayarla ilgili  olan arkadaşlarınızı bulmş olacaksınız.”Samsunda yaşayan bisikleti  seven arkadaşlarım”,”Beğendiğim resimler”,”istanbulda çekilmiş  resimler ” gibi arama cümleleri  ile aramalarınızı yapabileceksiniz.

Buşekilde detaylı  bir arama  hizmeti  düşünüldüğünde akla hemen gizlilik  konusu  geliyor. Bu aramalar ile size gösterilecek olan sonuçlar içerisinde sadece sizle paylaşılmış bilgiler olacak yani  her kişiye özel  sonuçlar gösterilmiş olacak. Bu  sayede aramalardaki  gizliliğiniz sizin istediğiniz seviyede sağlanmış olacak.

Henüz  sadece USA da kullanımda olan bu  hizmet kendi  ülkemize geldiğinde haberimiz olsun diyorsanız https://www.facebook.com/about/graphsearch  bu   adresteki  bekleme listesine katıl  butonu ile facebook un sizi  haberdar etmesini  isteyebilrsiniz.

Detaylı bilgi için Facebook un hazırladığı  bilgilendirme sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: