İçeriğe geç

Sosyal Ağ Araması

facebook sosyal ağ araması

Facebook yeni arama hizmeti olan Sosyal Ağ Araması nı Beta olarak USA da hizmete açtı. Peki nedir bu Soayal Ağ Araması ; Facebook aramaları nı kullanarak belli kriterlere uyan kişileri olayları daha iyi bir şekilde listelememizi sağlayan bir arama hizmeti. Bu sistem ile “Bilgisayar ile ilgilenen Arkadaşlarım ” şeklinde bir arama yaptığınızda bilgisayarla ilgili olan arkadaşlarınızı bulmş olacaksınız.”Samsunda yaşayan bisikleti seven arkadaşlarım”,”Beğendiğim resimler”,”istanbulda çekilmiş resimler ” gibi arama cümleleri ile aramalarınızı yapabileceksiniz.

Buşekilde detaylı bir arama hizmeti düşünüldüğünde akla hemen gizlilik konusu geliyor. Bu aramalar ile size gösterilecek olan sonuçlar içerisinde sadece sizle paylaşılmış bilgiler olacak yani her kişiye özel sonuçlar gösterilmiş olacak. Bu sayede aramalardaki gizliliğiniz sizin istediğiniz seviyede sağlanmış olacak.

Henüz sadece USA da kullanımda olan bu hizmet kendi ülkemize geldiğinde haberimiz olsun diyorsanız https://www.facebook.com/about/graphsearch bu adresteki bekleme listesine katıl butonu ile facebook un sizi haberdar etmesini isteyebilrsiniz.

Detaylı bilgi için Facebook un hazırladığı bilgilendirme sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: