İçeriğe geç

TheCodePlayer İle Adım Adım Öğren

theCodePlayerMerhabalar, bu yazımda çok beğendiğim bir ThecodePlayer başlıklı bir siteyi size tanıtmak istiyorum. Bu site ile kodları bir video player ile izler gibi izliyorsunuz. Site HTML, CSS ve Javascript öğrenmek isteyenlere oldukça güzel bir yöntem sunuyor. Sitede önceden hazırlanan projelerin (Örn. CSS3 image slider) hazırlanış aşamalarını adım adım görme fırsatı buluyorsunuz.

Yapılan işlemleri adım adım görmek nasıl yapıldığını anlamanın en etkili yollarından biridir. TheCodePlayer ile geliştiriciler yaptıkları çalışmaları kayıt altına alarak kullanıcılarına hazırladıkları projenin nasıl son halini aldığını gösterme imkanı buluyor. Aynı zamanda usta çırak mantığı ile düşündüğümüzde ustaların çalışmalarını nasıl oluşturduğunu izleme fırsatı bulan çıraklar bir usta olma yolunda büyük adımlar atmış oluyorlar.

Sitede menüler, sliderler ve galeriler gibi bir çok çalışma bulunmakta. Siteye thecodeplayer.com adresinden ulaşabilirsiniz. Aşağıda siteden bir örnek paylaşıyorum (sitede içerikler video formatında değil bu video tanıtım amaçlı hazırlanmış).

Umarım faydalı olur. Herkese iyi çalışmalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: