İçeriğe geç

Voscreen ile İngilizce Eğitimi

İngilizce öğrenmek günümüz dünyasında oldukça önemli. İngilizce evrensel olarak yaygınlaşmış ve kullanılan bir dil. Akademik alanda, teknoloji alanında ve iş dünyasında hakim dil İngilizce. Bu nedenle İngilizce bilen bir kişi her zaman gilmeyenden bir kaç adım önde olacaktır. İngilizce bilen bir kişi üretilen bilgiyi direk kaynağından edinebilirlen bilmeyen bir kişi kaynağın kendi diline çevrilmesini beklemek zorunda. Yapılan çeviriler kaynağı tam olarak aktaramamakta ve edinilen bilginin kalitesi düşmektedir. Bu ve bunlara benzer bir çok sebepten dolayı ülkemizde İngilizce eğitimi oldukça yaygın bir şekilde verilmektedir. Bana göre yeni bir dil öğrenmek oldukça zor bir süreç. Ben bu süreçte oldukça zorlanıyor ve hala istediğim seviyeye ulaşabilmiş değilim.

Bilişim teknolojileri öğretmeni öğretmeni olarak İngilizce eğitimimde  kullandığım bir yazılımı paylaşmak istedim. Voscreen hem web ortamında hemde mobil cihazlarda kullanılabilen, daha çok listening (dinleme) alıştırmaları yaparken kullanabileceğimiz güzel bir araç.

Voscreen Nasıl Çalışır ?

Voscreen temel olarak bir videodan alına bir cümlenin kendi dilinizdeki doğru karşılığını seçmenizi isteyen bir uygulama. Bir nevi iki seçenekli soruları olan bir test. Karşınıza çıkan videolar bir filmden bir diziden yada bir çizgi filmden alınmış olabilir. Voscreen uygulmasında kullanılan videolar çocuklara özel, ingilizce seviyesine özel, kelime sayısına göre ve konulara göre sınıflandırlımış durumda.

 

Bu seviyeler sayesinde herkes kendine uygun olan seviyeyi seçerek seviyesine uygun bir şekilde dil öğrenimine katkı sağlayabilir.  Çocuklara özel videolar ile ana okulu seviyesinden başlayarak her seviyede videolar ile İngilizce öğretmenleri derslerini daha çekici hale getirebilirler. İşlenen konuya uygun videolar öğrencilere izletilerek işlenen dersin pekiştirilmesi sağlanabilir.

Ayrıca izlediğiniz film kesitinden filmi beğenip izlenecek filmler arasına alabilirsiniz. 🙂 Voscreen kullanarak geliştirdiğiniz İngilizceniz sayesinde yabancı dizileri alt yazı kullanmadan izleyebilecek seviyeye gelebilirsiniz.

Bu bağlantıya tıklayarak Voscreen kullanmaya başlayabilirsiniz.  Umarım faydalı olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Exit mobile version