İçeriğe geç

WordPress Codex i Türkçeleştirelim

Türkiyede WordPress kullanımı  gitttikçe artıyor.Bununla birlikte wordpress geliştiricileri sayıdsıda gittikçe artmakta.Wordpress geliştiricilerinin ençok  destek aldıkları  sıksık ziyaret ettikleri  sayfa olan Woedpress CODEX sayfası geliştiricilere çok kolaylık  sağlıyor. Bu  sayfada wordpressle ilgigi  bütün fonksiyonlara ulaşılabiliyor ama biri sıkıntı var bu  fonksiyonların açıklamaları İngilizce olarak eksiksiz ama türkçe için aynı şeyi  söyleyemiyoruz .Bu  eksikliği  tamamlamak İngilizcesi yeteli  olmayan geliştiricilere ve geliştirici  adaylarına yardımcı  olmak  bizim  elimizde. WordPress ile ilgili  bildiklerimizi kendi  sitemizde kullandığımız fonksiyonların  türkçe olarak açıklamasını Codex sayfasına engellememize hiçbir engel  yok .

Codex sayfası, wiki  sistemi  gibi  yazıları, sayfaları kullanıcıların oluşturmasına ve düzenlemesine izin veriliyor .Türkiyede WordPress kullanımının artması  için desteklerimizi  esergemeyelim.

comments_number() fonksiyonun sayfasını kendi  çapımda düzenledim  eksiklerime yada yanlışlarıma  bir el atarsınız artık İyi Çalışmalar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Exit mobile version