İçeriğe geç

Facebook Etiketleri Denetim Altın Alma

Günümüzde sosyal ağların kullanmayan kişi sayısı yok denecek kadar az. Bu kadar yaygın kullanım peşinde bir takım sorunları getiriyor.Kullanım çok olunca kötü niyetli insanların oldukça ilgisini çekiyor. Bu insanlar akıllarına gelen her yöntemle kullanıcılara saldırıyorlar. Ülkemizde en çok kullanılan sosyal ağ Facebook , bu demek oluyor ki bizim için sosyal ağlardan en zararlısı da Facebook. Facebook her ne kadar zararlı içerikler için önlem alsa da kullanıcılara büyük görev düşüyor. Tanımadığımız kişilerden gelen linklere tıklamamamız, zararlı içerikli sitelerde dolaşmamamız, ve sitelerin bize sunduğu güvenlik önlemlerini etkili bir şekilde kullanmamız biz kullanıcılara düşen görevlerden.

Siz önlemlerinizi almış olsanız bile listenizde bulunan arkadaşlarınız bu önlemleri almamış ve kendi hesabına zararlı yazılımları bulaştırmış olabiliyor. Böyle bir durum benim de başıma geldi ve bende bu yazıyı yazma ihtiyacı duydum. Listemdeki bir kişiye +18 içerik paylaşan ve bu paylaşıma facebook arkadaşlarını etiketleyen bir virüs bulaşmış . Durum böyle olunca paylaşılan +18 içerik etiketleme yoluyla benim duvarımda da gözüküyor.Bu durumdan kurtulmanın yolu etiketlendiğin gönderinin yayınlanmasının senin onayına bağlı olması.Facebook ayarlarından bu özelliği kolayca aktif edebilirsiniz.

Bunun için üst taraftaki facebook barının en sağında bulunan oka tıklayıp ayarlar sayfasını açıyoruz.Ayarlar sayfasından sol menüde “Zaman Tüneli ve Etiketleme Ayarları” na giriyoruz. Bu sayfada 3 başlık altında ayarlar listelenmiş bulunuyor. Birinci başlıkta bulunan ikinci seçeneği Açık olarak ayarlıyoruz.Birde 3. başlığın ilk seçeneğinide Açık olarak ayarladığımızda yapılan etiketlemeler bizim onayımızdan geçmeden yayınlanmamış olacak , bu sayede zararlı paylaşımların bizim duvarımızda paylaşılmasının önüne geçmiş olacağız.

facebook-bar

facebook-menü

facebook-ayarlar

“Facebook Etiketleri Denetim Altın Alma” hakkında 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: