İçeriğe geç

Facebook’ta Mesaj Yollamak Artık Ücretli

Uzun zamandır Facebook’ta mesaj yollamanın Facebook kullanmanın  ücretli olacağına dair söylentiler dolaşıyordu ortalıkta .Bu söylentileri ben hiç bir zaman dikkate almıyordum.Ama bugün bir arkadaşım facebook mesaj göndermem için benden para istiyor deyince gördüm ki gerçekten para istiyor.

Facebook’ta hiç bir bağlantınız olmayan kişilere mesaj yollamak istediğinizde karşınıza şöyle bir uyarı çıkıyor:

facebook mesaj

Burada açıklamada da belirttiği gibi hiç bağlantınız olmayan yani ortak arkadaşınız ortak okul ortak şehir vb. ortak noktanız olmayan birine mesaj gönderdiğinizde bu mesajınız o kişinin Diğer Klasörüne  gidecek.Eğer mesajınızın Diğer klasörüne değilde Gelen kutusuna düşmesini istiyorsanız 0.52 ₺ ödemeniz gerekecek.

Peki Diğer Klasörü Nedir?

Diğer klasörü mail hizmetlerindeki Gereksiz,Spam … mail kutusu ile aynı işlemi gören bir klasör. Facabook taki sayfalardan,gruplardan  yollanan ve spam olarak tanımlanmış mesajlar bu klasöre yönlendiriliyor. Bu klasöre ulaşmak için Mesaj sayfasında sol üst tarafta Diğer linkini tıklamanız yaterli.

Detaylı bilgi:Facebook Diğer Mesajlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Exit mobile version