Notices-Duyurular Eklentisi Yayınlandı

Hazırladığım bu  eklenti  wordpress blogunuzda duyurular yayınlamanızı  sağlıyor. Duyuruyu  yayınlarken şu ayarlamaları yapabiliyorsunuz:

 1. Duyuruyu sitenize gelen herkes mi yoksa sadece Giriş  yapmış  kullanıcılar mı  görecek ?
 2. Duyuru sayfanın üstünde şerit halinde mi  gözükecek yoksa Sayfanın ortasında pencere şeklinde mi ?
 3. Duyuru ne zamana kadar gösterilecek?
 4. Duyurunun tasarımı  nasıl olacak (4 farklı seçenek )

Bu ayarların hepsini Yeni Duyuru Ekle sayfasında  sağ taraftaki Duyuru Ayarları bölümünden kolaylıkla belirleyebileceksiniz.

screenshot2

Bir çok sitede sitede her girişimizde karşımıza çıkan reklamlar ilanlar var. Bu reklamların her siteye girişimizde karşımıza çıkması çok sinir bozucu bir durum oluşturuyor. Yayınladığınız duyurunun bu gibi bir duruma neden olmasını engellemek için Duyurulara okundu denetimi ekledim. Giriş yapmış  yada yapmamış herhangi  bir kullanıcı Karşısına çıkan duyuruyu kapatmak için kapatma ikonuna tıkladığında karşısına “Bu duyuruyu bir daha görmek istemiyorsanız,”Bir daha gösterme” butonuna basın.” şeklinde uyarı çıkıyor ve bir daha gösterme butonuna tıkladığında o duyuru kullanıcının karşısına bir daha çıkmıyor.

Duyuru Bir daha gösterme

Duyuru ayarlarının en altında bulunan “Kenarlıksız” seçeneğini seçtiğinizde duyuru sadece içeriğini gösterecek ve duyuruda herhangi bir kenarlık bulunmayacaktır. Youtube videoları ve afiş duyurularınızda bu özelliği kullanarak daha iyi bir görünüm elde edebilirsiniz.

Eğer duyurunuza herhangi bir başlık eklemezseniz duyuruda başlık için ayrılan boşluk silinecektir.

Kenarlıksız Duyuru

 

KURULUM 

Eklentiyi  yüklemek için WordPress admin sayfasından eklentiler sekmesinde Duyurular aramasını  yapıp sonuçlardan Notices-Duyurular eklentisinde şimdi yükle linkine tıklayarak sitenize kurabilirsiniz.

Yada aşağıdaki adresten zip dosyası halinde eklentiyi indirip içindeki dosyaları ftp bağlantınız ile wp-content/plugin dizinine göndererek  kurulum yapabilirsiniz.

Samet ATABAŞ

Giresun Üniversitesi Öğretim Görevlisi

14 thoughts on “Notices-Duyurular Eklentisi Yayınlandı

 • Mayıs 7, 2014 tarihinde, saat 14:37
  Permalink

  Merhaba,
  elinize sağlık çok başarılı bir eklenti. sitemde kullanıyorum.

  Eklentinizde ki notice barın yüksekliğini kısaltmak istiyorum ama beceremedim birtürlü.

  Acaba hangi kodu değiştirerek duyuru barının yüklekliğini değiştirebilirim.

  Teşekkürler

  Yanıtla
  • Mayıs 8, 2014 tarihinde, saat 11:31
   Permalink

   Teşekkür ederim beğendiğinize sevindim. CSS ile değişiklik yapabilirsiniz.style.css dosyasında bar sınıfının min-height özelliği,alert h4 sınıfının line-height özelliğini küçülterek yüksekliği küçültebilirsiniz.Ama güncelleme yapılınca eski haline döner

   Yanıtla
 • Ekim 23, 2017 tarihinde, saat 08:49
  Permalink

  Merhaba, eklenti için teşekkürler. Bazı tarayıcılarda içerik engellendi diyor. Bazılarında engellenmiş içerik diyerek sarı bir uyarı veriyor. Yine de duyurun gösteriliyor. Bununla ilgili bir geliştirme yapılabilir mi? Nasıl çözebiliriz? Emeklerinize sağlık, iyi çalışmalar.

  Yanıtla
  • Ekim 23, 2017 tarihinde, saat 16:31
   Permalink

   Hangi tarayıcıda içerik engellendi uyarısı veriyor ? Sorunu tam olarak anlamadım. Anlarsak çözüm de bulabiliriz. İlginiz için teşekkürler

   Yanıtla
  • Ekim 30, 2017 tarihinde, saat 18:26
   Permalink

   Ben de Chrome kullanıyorum bende herhangi bir sorun çıkartmıyor. Kurduğunuz başka bir eklenti ile hata oluşturuyor olabilir. daha detaylı incelemek lazım

   Yanıtla
 • Aralık 23, 2017 tarihinde, saat 16:42
  Permalink

  1.Create a notice and choose a time which is before today, such as 2011-11-11, then click save, the wordpress will crash.
  2.if you put 1 in month, after the save, there will be a space after 1, if i delete the space and save, there will be a error: DateTime::__construct(): Failed to parse time string (2017-01-1 1::2::00) at position 11

  i think it’s better to fill 0 befor 1, below is the code:
  $this->noticeMeta[‘lastDisplayDate’] = sprintf(“%04d”,$noticeExpireDate[‘year’]) . ‘-‘ . sprintf(“%02d”,$noticeExpireDate[‘month’]) . ‘-‘ . sprintf(“%02d”,$noticeExpireDate[‘day’]) . ‘ ‘ . sprintf(“%02d”,$noticeExpireDate[‘hour’]) . ‘:’ . sprintf(“%02d”,$noticeExpireDate[‘minute’]) . ‘:00’;

  Yanıtla
  • Ocak 6, 2018 tarihinde, saat 22:33
   Permalink

   Thanks for your comment. I updated the code on github. I am going to update plugin as soon as possible

   Yanıtla
 • Aralık 23, 2017 tarihinde, saat 16:44
  Permalink

  displayMode . ‘-content” align=”center”> //line 231 for GB_NOTICE
  i think add a (align=”center”) for window notice will be more beautiful.

  Yanıtla
 • Mart 27, 2019 tarihinde, saat 18:53
  Permalink

  Duyuruyu bir daha gösterme denmesine rağmen her seferinde duyuru yeniden çıkıyor bilginize

  Yanıtla
  • Mart 27, 2019 tarihinde, saat 19:23
   Permalink

   Bu sorunu çözdüğümü düşünüyordum. Sitede önbellekleme için bir eklenti kullanıyor musunuz ? wp-super-cache gibi. Duyuru eklentisini kullandığınız steyi paylaşabilir misiniz.

   Yanıtla
   • Mart 27, 2019 tarihinde, saat 19:25
    Permalink

    Hayır herhangi bir cache eklentisi kullanmıyor ve cache tutmuyoruz. PHP 7.2 kullanıyoruz belki bu bilgi de işinize yarar

    Yanıtla
    • Mart 27, 2019 tarihinde, saat 19:49
     Permalink

     Ben de 7.2 kullanıyorum. Kendi sitemde yaptığım denememde sorunsuz çalıştı. Tarayıcıda cookie kullanımının açık olduğundan emin misiniz ?

     Yanıtla

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.