İçeriğe geç

WordPress Codex i Türkçeleştirelim

Türkiyede WordPress kullanımı gitttikçe artıyor.Bununla birlikte wordpress geliştiricileri sayıdsıda gittikçe artmakta.Wordpress geliştiricilerinin ençok destek aldıkları sıksık ziyaret ettikleri sayfa olan Woedpress CODEX sayfası geliştiricilere çok kolaylık sağlıyor. Bu sayfada wordpressle ilgigi bütün fonksiyonlara ulaşılabiliyor ama biri sıkıntı var bu fonksiyonların açıklamaları İngilizce olarak eksiksiz ama türkçe için aynı şeyi söyleyemiyoruz .Bu eksikliği tamamlamak İngilizcesi yeteli olmayan geliştiricilere ve geliştirici adaylarına yardımcı olmak bizim elimizde. WordPress ile ilgili bildiklerimizi kendi sitemizde kullandığımız fonksiyonların türkçe olarak açıklamasını Codex sayfasına engellememize hiçbir engel yok .

Codex sayfası, wiki sistemi gibi yazıları, sayfaları kullanıcıların oluşturmasına ve düzenlemesine izin veriliyor .Türkiyede WordPress kullanımının artması için desteklerimizi esergemeyelim.

comments_number() fonksiyonun sayfasını kendi çapımda düzenledim eksiklerime yada yanlışlarıma bir el atarsınız artık İyi Çalışmalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: